петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Без струја утре делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

без струја

Последни вести

Поради технички зафати во електро-мрежата без електрична енергија утре од 08:30 до 15 часот ќе бидат корисниците од дел ул.„Иван Козаров“ (фирмите и дуќаните кон Тутунски комбинат) и дел од бул.„Борис Трајковски“ (на самиот почеток кај Стара Рампа во близина на поранешна фабрика Цветан Димов) во општина Кисела Вода.

РЦУК на Град Скопје по добиеното известување од ЕВН Македонија АД, соопшти дека од 9 до 13 часот без струја ќе бидат корисниците од бул. „Партизански одреди“ околу кружниот тек кај полицијата во општина Ѓорче Петров.

Најчитани вести