четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 10

Без струја в петок дел од општина Карпош

Без електрична енергија утре во период од 8:30 до 11 часот ќе бидат дел од корисниците од улицата „Никола Парапунов“ од бр.1 до бр.17 и зграда бр.5 во општина Карпош.

струја

Поврзани вести

Како што информираат од РЦУК на Град Скопје, прекинот е поради технички зафати во електро-мрежата.

Најчитани вести