среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Без струја во четврток делови од Сарај и Карпош

Без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Сарај и Карпош.

сарај

Поврзани вести

Во време од 9 до 12 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците од село Рашче во општина Сарај, а од 9 до 15 часот ќе бидат дел од корисниците од улицата „1“ во село Нерези во општина Карпош.

Како што информираат од РЦУК на Град Скопје прекинот е поради технички зафати во електро-мрежата.

Најчитани вести