четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Без струја во понеделник делови од Скопје

09072014194237_струја.1

Поврзани вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните  де ка на ден 21.07.2014, понеделник без електрична енергија ќе останат корисниците од пат за Радишани, улица Бутелска во општина Бутел меѓу 08.00 и 15.00 часот, во периодот од 08.00 до 10.00 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците околу Чаирчанка во општина Чаир,во општина Арачиново корисниците од дел од село Арачиново во периодот од 08.00 до 16.00 часот, како и корисницете во општина Сарај корисниците од селата: Радуша, Дворце, Орашје, Копаница, Бојане, Рашче, Долно и Горно Свиларе во периодот од 09.30 до 14.00 и во општина Гази Баба, корисникот Радио Предавател Хиподром во време од 08.30 до 10.00.

 

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести