Магазин

Без влакна на јазикот: Што мислат за вас останатите хороскопски знаци?

Без влакна на јазикот: Што мислат за вас останатите хороскопски знаци?

Како Овенот ги гледа другите знаци:

Бик – премногу спор, неактивен, досаден.

Близнаци – цар.

Рак – преголем плачко.

Лав – добар, но не сака да признае дека сум подобар од него.

Девица – чудак, но може да биде добро друштво кога сум осамен.

Вага – неодлучна, премногу се труди да ме смири.

Скорпија – искрено, немам мислење за неа.

Стрелец – супер забавно друштво.

Јарец – редовен кавгаџија, дури и кога е во право морам да му контрирам.

Водолија – нешто сериозно не е во ред со неа.

Риби – неверојатно слаби, без став.


Како Бикот ги гледа другите знаци:

Овен – премногу нестрплив, по малку и агресивен.

Близнак – опушти се човеку.

Рак – одличен е, но има сериозни проблеми со емоциите.

Лав – на никој не му е гајле за тебе, престани да се фалиш.

Девица – ми се допаѓа што е организирана, но некогаш е напорна.

Вага – ми се допаѓа, но бара да ја третирам како кралица.

Скорпија – забавна е. Не ја разбирам најдобро, но ми се допаѓа што има уметнички дух.

Стрелец – ми се допаѓа како личност, но не и начинот на кој се однесува.

Јарец – супер е затоа што сака да наредува, а мене ми треба некој да ме раздвижи.

Водолија – ништо позитивно, затоа ќе премолчам.

Риби – слатки, но ништо посебно.


Како Близнаците ги гледаат другите знаци:

Овен – забавен е, но има проблеми со бесот.

Бик – дооооосаден.

Рак – не ми се допаѓаат промените на расположението.

Лав – премногу се фали, па затоа е забавен кога не сфаќа дека го зезам.

Девица – мислам дека има опсесивно компулсивно пореметување.

Вага – премногу се грижи околу својот излгед.

Скорпија – кој?

Стрелец – забавен е за глупости, но треба да си го реши проблемот со бесот.

Јарец – се лути ако го допреш, затоа подалеку од мене.

Водолија – понекогаш можеш да разговараш со неа, но често знае да ме извади од такт.

Риби – премногу фантазира и не е забавно друштво.


Како Ракот ги гледа другите знаци:

Овен – зошто е толку груб?

Бик – знае да помогне, има добра душа.

Близнаци – не ми се допаѓа што семејството не му е на прво место.

Лав – премногу е заљубен во себе, а не сфаќам зошто. Не е ништо повеќе од другите.

Девица – симпатична, смирена.

Вага – добра, но се грижи без причина, па станува напорна.

Скорпија – одлично, баш тоа што ми треба.

Стрелец – чудак! Ми се чини дека не му се допаѓам.

Јарец – некои мислат дека наредува, но јас го сакам и таков.

Водолија – што не е во ред со неа?

Риби – сродна душа.


Како Лавот ги гледа другите знаци:

Овен – не е лош, но јас сум подобар.

Бик – не е мој тип, подалеку.

Близнаци – премногу зборува, но може да е забавен.

Рак – пријатен, има добар карактер, но многу е срамежлив.

Девица – не се грижи, чевлите и торбата ти одговараат. Сега, може да разговараме?

Вага – брзото размислување за неа е мисловна именка.

Скорпија – од непозната причина не сака да се дружи со мене. Како и да е…

Стрелец – Најјак!

Јарец – зошто си толку строг кон себе, а и кон мене?

Водолија – чудна е.

Риби – не. Никако.


Како Девицата ги гледа другите знаци:

Овен – потребно е да си ги утврди границите.

Бик – океј, ама малку мрзлив.

Близнаци – ужас, не знам кој ќе го пофали.

Рак – добро, знае да помогне ако треба.

Лав – ме вади од такт.

Вага – не ја знам доволно добро, но ми изгледа ок.

Скорпија – шармантна, сепак не можам да ја пофалам.

Стрелец – забавееееен!

Јарец – секогаш ќе ми биде омилен.

Водолија – зошто е толку мрзлива за да ги заврши обврските, а за забава е секогаш подготвена?

Риби – премногу фини. Премногу за мој вкус.

Како Вагата ги гледа другите знаци:

Овен – премногу разигран за мој вкус.

Бик – хм, добар е, ама не нешто… не би го земала здраво за готово.

Близнаци – интересен соговорник, одличен за совети.

Рак – романтичен, пријатен кон другите, но постојано го менува расположението.

Лав – шармантен, но и арогантен.

Девица – секогаш сака да го достигне совршенството. Сакам и јас, но не по секоја цена.

Скорпија – малку ме плаши.

Стрелец – хаотичен, но супер лик. Имаме слични интереси.

Јарец – и од него малку се плашам.

Водолија – одлична смисла за хумор, но често знае да ги повреди другите.

Риби – ми се допаѓа нивната личност, но премногу се срамежливи, па не знам за што би разговарале.


Како Скорпијата ги гледа другите знаци:

Овен – хахаха, не!

Бик – ми се допаѓа, за пријател.

Близнаци – премногу зборува. Всушност не престанува, исклучете го од струја!

Рак – хм, добар, но мирен и повлечен за мој вкус.

Лав – не е така лош како што кажуваат сите.

Девица – не сум сигурна дека имам какво било мислење за неа.

Вага – забавна, но не е доволно одлучна.

Стрелец – забавен, но премногу детинест.

Јарец – одличен, сериозен и одлучен, ми се допаѓа!

Водолија – немам време за такви луѓе.

Риби – симпатични, но срамежливи. Не сакам да им влечам зборови од уста.


Како Стрелецот ги гледа другите знаци:

Овен – супер, само премногу се натпреварува.

Бик – не е баш забавен за глупости, но ја цени мојата смисла за хумор, па е добар пријател.

Близнаци – забавни! Сакам да се дружам со вакви луѓе.

Рак – би требало да излегува повеќе, кога е дома пропушта толку забави работи.

Лав – го обожавам!

Девица – ме нервира. Кој може да чисти 2 часа, кога има многу позабавни работи во животов?

Вага – ме оптоварува со неважни детали, но е добар пријател.

Скорпија – не знам што да кажам. Премногу е мистериозна.

Јарец – зошто има толкава одбивност од мене?

Водолија – феноменална личност! Секогаш кога одам по нејзин памет си поминувам незаборавно.

Риби – не ми се допаѓаат, досадни се.


Како Јарецот ги гледа другите знаци:

Овен – добро, што прави со животов?

Бик – ми се допаѓа, одличен е, но мора да се активира.

Близнаци – те молам, замолчи!

Рак – премногу сентиментален, но сака кога ми прави услуги, па често го користам.

Лав – и ти замолчи, те молам!

Девица – единствена личност на која можам да ѝ верувам.

Вага – не, не ми е симпатична.

Скорпија – мистериозна е, но ми се допаѓа.

Стрелец – немам доволно навреди во речникот. Мислам, погледнете го, тотален хаос!

Водолија – кој? Не знам таков човек.

Риби – дали тука само јас мислам дека Рибите имаат две лица?


Како Водолијата ги гледа другите знаци:

Овен – премногу ризикува, ме нервира.

Бик – вистински пријател, сакам кога е во близина.

Близнаци – супер за разговор, но не и за забава.

Рак – не сакам претерано чувствителни лица.

Лав – ајде престани да мислиш дека си најдобар кога не си.

Девица – зошто би се замарала околу тоа дали ламбата одговара со тепихот?

Вага – одлично друштво, иако знае да ми досадува со своите дилеми.

Скорпија – интересна, но ништо посебно.

Стрелец – најзабавната личност на светот! Кога и да се најдеме на лудилото му нема крај.

Јарец – воопшто не ми се допаѓа.

Риби – и за нив не сум сигурна дека ги сакам.


Како Рибите ги гледаат другите знаци:

Овен – зошто е постојано лут?

Бик – прекрасен и доверлив пријател.

Близнаци – неговите шеги се смешни, но и злобни.

Рак – сладок е и секогаш искрен.

Лав – не би да го налутам, се плашам дека ќе ме повреди.

Девица – премногу строга, треба малку да се опушти.

Вага – многу ми се допаѓа, има сестрана личност.

Скорпија – не знам зошто сите ѝ се плашат, мене ми е супер пријател.

Стрелец – никогаш не ги напаѓај послабите, тоа имам да им кажам.

Јарец – иако е доста омразен и често ги напаѓа другите, мислам дека не е лоша личност.

Водолија – ми се допаѓа што е ексцентрична.