среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Без влакна на јазикот: Што мислат за вас останатите хороскопски знаци?

Додека едни знаци се обожаваат, други не можат да се поднесат. Затоа, прочитајте како изгледате во очите на Стрелците, Девиците, Вагите.

horoskoppp

Поврзани вести

Како Овенот ги гледа другите знаци:

Бик – премногу спор, неактивен, досаден.

Близнаци – цар.

Рак – преголем плачко.

Лав – добар, но не сака да признае дека сум подобар од него.

Девица – чудак, но може да биде добро друштво кога сум осамен.

Вага – неодлучна, премногу се труди да ме смири.

Скорпија – искрено, немам мислење за неа.

Стрелец – супер забавно друштво.

Јарец – редовен кавгаџија, дури и кога е во право морам да му контрирам.

Водолија – нешто сериозно не е во ред со неа.

Риби – неверојатно слаби, без став.


Како Бикот ги гледа другите знаци:

Овен – премногу нестрплив, по малку и агресивен.

Близнак – опушти се човеку.

Рак – одличен е, но има сериозни проблеми со емоциите.

Лав – на никој не му е гајле за тебе, престани да се фалиш.

Девица – ми се допаѓа што е организирана, но некогаш е напорна.

Вага – ми се допаѓа, но бара да ја третирам како кралица.

Скорпија – забавна е. Не ја разбирам најдобро, но ми се допаѓа што има уметнички дух.

Стрелец – ми се допаѓа како личност, но не и начинот на кој се однесува.

Јарец – супер е затоа што сака да наредува, а мене ми треба некој да ме раздвижи.

Водолија – ништо позитивно, затоа ќе премолчам.

Риби – слатки, но ништо посебно.


Како Близнаците ги гледаат другите знаци:

Овен – забавен е, но има проблеми со бесот.

Бик – дооооосаден.

Рак – не ми се допаѓаат промените на расположението.

Лав – премногу се фали, па затоа е забавен кога не сфаќа дека го зезам.

Девица – мислам дека има опсесивно компулсивно пореметување.

Вага – премногу се грижи околу својот излгед.

Скорпија – кој?

Стрелец – забавен е за глупости, но треба да си го реши проблемот со бесот.

Јарец – се лути ако го допреш, затоа подалеку од мене.

Водолија – понекогаш можеш да разговараш со неа, но често знае да ме извади од такт.

Риби – премногу фантазира и не е забавно друштво.


Како Ракот ги гледа другите знаци:

Овен – зошто е толку груб?

Бик – знае да помогне, има добра душа.

Близнаци – не ми се допаѓа што семејството не му е на прво место.

Лав – премногу е заљубен во себе, а не сфаќам зошто. Не е ништо повеќе од другите.

Девица – симпатична, смирена.

Вага – добра, но се грижи без причина, па станува напорна.

Скорпија – одлично, баш тоа што ми треба.

Стрелец – чудак! Ми се чини дека не му се допаѓам.

Јарец – некои мислат дека наредува, но јас го сакам и таков.

Водолија – што не е во ред со неа?

Риби – сродна душа.


Како Лавот ги гледа другите знаци:

Овен – не е лош, но јас сум подобар.

Бик – не е мој тип, подалеку.

Близнаци – премногу зборува, но може да е забавен.

Рак – пријатен, има добар карактер, но многу е срамежлив.

Девица – не се грижи, чевлите и торбата ти одговараат. Сега, може да разговараме?

Вага – брзото размислување за неа е мисловна именка.

Скорпија – од непозната причина не сака да се дружи со мене. Како и да е…

Стрелец – Најјак!

Јарец – зошто си толку строг кон себе, а и кон мене?

Водолија – чудна е.

Риби – не. Никако.


Како Девицата ги гледа другите знаци:

Овен – потребно е да си ги утврди границите.

Бик – океј, ама малку мрзлив.

Близнаци – ужас, не знам кој ќе го пофали.

Рак – добро, знае да помогне ако треба.

Лав – ме вади од такт.

Вага – не ја знам доволно добро, но ми изгледа ок.

Скорпија – шармантна, сепак не можам да ја пофалам.

Стрелец – забавееееен!

Јарец – секогаш ќе ми биде омилен.

Водолија – зошто е толку мрзлива за да ги заврши обврските, а за забава е секогаш подготвена?

Риби – премногу фини. Премногу за мој вкус.

Како Вагата ги гледа другите знаци:

Овен – премногу разигран за мој вкус.

Бик – хм, добар е, ама не нешто… не би го земала здраво за готово.

Близнаци – интересен соговорник, одличен за совети.

Рак – романтичен, пријатен кон другите, но постојано го менува расположението.

Лав – шармантен, но и арогантен.

Девица – секогаш сака да го достигне совршенството. Сакам и јас, но не по секоја цена.

Скорпија – малку ме плаши.

Стрелец – хаотичен, но супер лик. Имаме слични интереси.

Јарец – и од него малку се плашам.

Водолија – одлична смисла за хумор, но често знае да ги повреди другите.

Риби – ми се допаѓа нивната личност, но премногу се срамежливи, па не знам за што би разговарале.


Како Скорпијата ги гледа другите знаци:

Овен – хахаха, не!

Бик – ми се допаѓа, за пријател.

Близнаци – премногу зборува. Всушност не престанува, исклучете го од струја!

Рак – хм, добар, но мирен и повлечен за мој вкус.

Лав – не е така лош како што кажуваат сите.

Девица – не сум сигурна дека имам какво било мислење за неа.

Вага – забавна, но не е доволно одлучна.

Стрелец – забавен, но премногу детинест.

Јарец – одличен, сериозен и одлучен, ми се допаѓа!

Водолија – немам време за такви луѓе.

Риби – симпатични, но срамежливи. Не сакам да им влечам зборови од уста.


Како Стрелецот ги гледа другите знаци:

Овен – супер, само премногу се натпреварува.

Бик – не е баш забавен за глупости, но ја цени мојата смисла за хумор, па е добар пријател.

Близнаци – забавни! Сакам да се дружам со вакви луѓе.

Рак – би требало да излегува повеќе, кога е дома пропушта толку забави работи.

Лав – го обожавам!

Девица – ме нервира. Кој може да чисти 2 часа, кога има многу позабавни работи во животов?

Вага – ме оптоварува со неважни детали, но е добар пријател.

Скорпија – не знам што да кажам. Премногу е мистериозна.

Јарец – зошто има толкава одбивност од мене?

Водолија – феноменална личност! Секогаш кога одам по нејзин памет си поминувам незаборавно.

Риби – не ми се допаѓаат, досадни се.


Како Јарецот ги гледа другите знаци:

Овен – добро, што прави со животов?

Бик – ми се допаѓа, одличен е, но мора да се активира.

Близнаци – те молам, замолчи!

Рак – премногу сентиментален, но сака кога ми прави услуги, па често го користам.

Лав – и ти замолчи, те молам!

Девица – единствена личност на која можам да ѝ верувам.

Вага – не, не ми е симпатична.

Скорпија – мистериозна е, но ми се допаѓа.

Стрелец – немам доволно навреди во речникот. Мислам, погледнете го, тотален хаос!

Водолија – кој? Не знам таков човек.

Риби – дали тука само јас мислам дека Рибите имаат две лица?


Како Водолијата ги гледа другите знаци:

Овен – премногу ризикува, ме нервира.

Бик – вистински пријател, сакам кога е во близина.

Близнаци – супер за разговор, но не и за забава.

Рак – не сакам претерано чувствителни лица.

Лав – ајде престани да мислиш дека си најдобар кога не си.

Девица – зошто би се замарала околу тоа дали ламбата одговара со тепихот?

Вага – одлично друштво, иако знае да ми досадува со своите дилеми.

Скорпија – интересна, но ништо посебно.

Стрелец – најзабавната личност на светот! Кога и да се најдеме на лудилото му нема крај.

Јарец – воопшто не ми се допаѓа.

Риби – и за нив не сум сигурна дека ги сакам.


Како Рибите ги гледаат другите знаци:

Овен – зошто е постојано лут?

Бик – прекрасен и доверлив пријател.

Близнаци – неговите шеги се смешни, но и злобни.

Рак – сладок е и секогаш искрен.

Лав – не би да го налутам, се плашам дека ќе ме повреди.

Девица – премногу строга, треба малку да се опушти.

Вага – многу ми се допаѓа, има сестрана личност.

Скорпија – не знам зошто сите ѝ се плашат, мене ми е супер пријател.

Стрелец – никогаш не ги напаѓај послабите, тоа имам да им кажам.

Јарец – иако е доста омразен и често ги напаѓа другите, мислам дека не е лоша личност.

Водолија – ми се допаѓа што е ексцентрична.

Најчитани вести