петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Без вода Бутел, Чаир, Скопје Север и Радишани

inst_g

Поврзани вести

Поради санирање на дефект од страна на EVN на ден 31.07.2014 година, во периодот од 04:00 до 07:30 часот ќе има прекин на електрична енергија во пумпените станици Бутел, Радишани и Гази Баба.

Поради тоа ќе има прекин на водоснабдувањето за корисниците од населбите Бутел, Чаир, Скопје Север и Радишани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести