четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Без вода Центар и селото Копаница

Без вода денеска од 8 часот ќе останат корисниците од улиците „Даме Груев“, „Максим Горки“, 8-ма Ударна Бригада и Плоштадот Македонија.

bez-voda-500

Поврзани вести

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје прекинот е поради дефект на затворач на водоводна мрежа со пречник од Ф – 200 мм на ул.  „Даме Груев“  бр. 10 и ќе трае до неговото отстранување.

Без вода денеска и утре  ќе останат корисниците од село Копаница.

Како што сооопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот со водоснабдување е поради чистење и хлорирање на резервоарот за вода во селото.

Најчитани вести