понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Без вода дел од корисниците на улиците Руди Чаевац и Народни Херои

casa voda

Поврзани вести

Корисниците од зградите со број 17 и 20 и корисниците од зградата со број 6 од улицата Народни Херои се без вода за пиење од 14 часот, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на водовна мрежа на улицата Руди Чаевац.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести