сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Без вода дел од корисниците од општина Кисела вода

voda

Последни вести

Поради улучен дефект ќе се изврши санирање на огрлица на ул.„Ѓорѓи Димитров“ бр.24, во скопската општина Кисела вода.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, денес прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Ѓорѓи Димитров“, „Димо Хаџи-Димов“ и „Вера Јоциќ“ од 10.40 часот  па се до санирање на дефектот.

Најчитани вести