вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 31

Без вода дел од Маџар маало

Корисниците од улицата „Ѓуро Ѓоновиќ“ бр. 48 во населбата Маџар Маало денеска од 08 до 15 часот ќе немаат вода.

bez-voda

Поврзани вести

Kако што информираат од ЈП„ Водовод и канализација“-Скопје, прекинатото водоснабдување е поради изведување водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник ф-200 мм.

Најчитани вести