четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Без вода дел од населбата Чаир

Во периодот од 9:00 часот па се до завршување на работите денеска без вода ќе останат корисниците од ул. Стојна Стевкова од бр.9 до бр.15, две згради во комплексот Чаирчанка, како и дел од корисниците од ул. Панче Неделковски, во општина Чаир, соопшти ЈП „Водовод и канализација“.

bez-voda-500

Поврзани вести

Прекинот на водоснабдувањето ќе биде поради давање на нов водоводен приклучок од ф – 200 мм на ул. Стојна Стевкова во населба Чаир.

Најчитани вести