понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Без вода дел од општина Центар

voda

Поврзани вести

Во текот на утрешниот ден без вода ќе останат дел од корисниците од општина Центар.

По известувањето добиено од ЈП Водовод и канализација, РЦУК Скопје ги известува граѓаните дека поради дефект на водоводна цевка со пречник од Ф – 2 цола на ул. Берска бр. 2 во нас. Маџир Маало, без водоснабдување на од 08:00 до 15:00 часот ќе останат корисниците од истото маало.

 

Најчитани вести