среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Без вода дел од жителите на булеварот Јане Сандански

voda

Поврзани вести

Корисниците од булеварот Јане Сандански од 59 до 109 денеска од девет часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач, а ќе трае се’ до санирање на истиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести