вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Без вода дел од жителите на Дижонска

casa voda

Поврзани вести

Корисниците од улицата Дижонска крак 1 од 10,15 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради реконструкција на водоводна мрежа профил Ф-80 на улицата Лазар Трповски број 4.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести