вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Без вода дел од жителите на две скопски улици

voda

Поврзани вести

Дел од корисниците на две скопски улици денеска ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-2 цола на улица Иван Хаџи Николов, па без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од улиците Иван Хаџи Николов и Сердарот  од 10 часот па се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести