вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Без вода денеска Детската болница Козле и неколку скопски улици

voda

Поврзани вести

Корисниците од улиците Ганчо Хаџи- Панзов, Капиштец, Димитар Пандлив, Питу Гули, Караорман и Детската болница Козле денеска ќе бидат без вода од 8,30 часот, па се’ до санирање на дефектот, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Причина за прекинот е дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри на улица Ганчо Хаџи Панзов број 13.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести