петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Без вода жителите на Зелениково, Моране, Драчево и Студеничани

Без вода за пиење неколку скопски населби

voda

Поврзани вести

Жителите на општината Зелениково, фабриката за сокови во скопско Моране, како и жителите на Моране, Драчево и Студеничани ќе бидат без вода за пиење од 9,30 до 15 часот.

Прекинот во водоснабдувањето е поради промена на затворачи во препумпна станица Драчево, поради што нема да работи хидрофорот во Студеничани и препумпната станица Моране.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести