понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Без вода Драчево и повеќе скопски села поради дефект во мрежата

Поради уличен дефект ф-600мм на булеварот „БорисТрајковски“ бб, пред мостот Драчево, ќе има продолжено прекинато водоснабдување на корисниците од насела Драчево, селата Студеничани, Батинци, Моране и Зелениково до санирање на дефектот.

драчево

Поврзани вести

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, станува збор за тешки теренски услови под мост на 9 метри длабочина, на цевка со профил од Ф600.

Две цистерни со вода за пиење ќе кружат низ населбите, со акцент кај градинките и училиштата.

Најчитани вести