петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Без вода ќе бидат објекти на Плоштадот

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1) (1)

Последни вести

Поради дефект на потисната цевка со профил ф-150 милиметри предизвикан од страна на фирмата Трансмет на Плоштад Македонија пред зградата на Т-мобиле, без водоснабдување се дискотеката BE 2, T-мобиле и угостителските објекти на Кејот се до хотелот Холидеј од 01:30 часот изутринава.

Дефектот ќе биде саниран на ден 01.10.2014 година.

Поради вршење на електричарски работи во Препумната станица Бутел, можно е да има прекин на водоснабдување во периодот од 08:00 до 11:00 часот во деловите на населбите Бутел и Шуто Оризари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести