сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Без вода корисниците од Маџар Маало

Поради водоводен приклучок ф-200мм на ул. Ѓуро Ѓоновиќ 73, денеска прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар.

без вода

Поврзани вести

Како што соопшти ЈП „Водовод и Канализација“, прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 08:00 часот до завршување на работите на приклучокот.

Најчитани вести