петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Без вода корисниците од улица Бутелска

voda

Последни вести

Поради санирање на уличен дефект  Ф-100 мм  на ул. „Бутелска“ бр.57  во населба Бутел , ќе има прекин на водоснабдувањето на корисниците од ул. „Бутелска“ (од крак 3 до крак 21).

Како што соопштуваат од ЈП Водовод и канализација прекинот ќе биде од 10:45 часот до санирање на дефектот.

 

Најчитани вести