сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Без вода корисниците од улица „Женевска“

voda

Поврзани вести

Поради дефект на шибер ф-100 на ул.„Женевска“ бр.46 населбата Тафталиџе,прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул. „Женевска“ и фирмата А.Д Реплек со намален притисок.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација прекинот ќе биде од 10,15 часот до санирање на дефектот.

Најчитани вести