вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Без вода Козле и Визбегово

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-1 цол на улица Козле, крак 20 бр.18, без водоснабдување ќе останат корисниците од крак 20 и 22 од 09:30 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на огрлица на улица 3 бр.212 во с.Визбегово, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоименото населено место од 09:30 часот до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести