среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Без вода Марко Крале, Љуба Петровиќ, Приштинска и Лопушник

osum-casi-voda-dnevno1

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Бутелска, раскрсница со улица Приштинска, без вода денеска ќе останат корисниците од улиците Марко Крале, Љуба Петровиќ, Приштинска и Лопушник.

Тие ќе бидат без вода од 12:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести