петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Без вода „Менделеева“ и „Орден Чопела“

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1) (1)

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа во парк шумата Гази Баба, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од улиците „Менделеева“ и „Орден Чопела“ од 12:00 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести