среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Без вода неколку населени места

vodovod-i-kanalizacija

Последни вести

Поради реконструкција на Препумната станица Драчево која вклучува менување на затварачи на усис профил ф-350 милиметри, поставување на нови мотори, пумпи и нови енергетски кабли на ден 21.10.2014 (вторник), во периодот од 08:00 до 17:00 часот без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од населените места Драчево, с.Студеничани, Моране и Зелениково.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести