четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Без вода неколку скопски улици

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Корисниците од улиците Самоилова, Банатска и Јоаким Крчовски од синоќа се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа на улицата Самоилова број 46, а ќе биде саниран во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести