петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Без вода „Партение Зографски“ и „Востаничка“

voda-cesma

Поврзани вести

Поради изведување на два водоводни приклучоци со профил ф-150 и ф-80 милиметри на улица Партение Зографски бр.28 и на улица Востаничка бр.2.

без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Востаничка, Димитар Беровски и дел од Партение Зографски од 09:00 часот па се до изведба на истите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести