петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Без вода Радишани и Бутел

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Поради дефект на шибер на улица „Радишанска“ до ОУ „Ацо Шопов“, без водоснабдување ќе останат корисниците од улицата „Радишанска“ и ТЦ Радишани од 09 часот па се до санирање на дефектот.

Поради дефект на приклучна цевка на улица „Призренска“ во населба Бутел, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица од 09.30 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести