сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Без вода с. Орман

vodovod-i-kanalizacija-486x2721-14

Последни вести

Поради изведување на водоводен приклучок профил ф-150 милиметри на ул.102 во насока на с.Орман, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица и до с.Орман од 11:30 часот па се до изведување на истиот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести