сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Без вода село Љубанци

vodovod-i-kanalizacija-486x2721

Последни вести

Без вода денека ќе останат жителите од скопското село Љубанци, информираат од  ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Поради чистење и хлорирање на резервоарот во село Љубанци, прекинато водоснабдување корисниците од с. Љубанци ќе имаат од 09:00 часот до завршување на чистењето и хлорирањето на резервоарот.

Најчитани вести