среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Без вода село Ракотинци и улицата Рилски Конгрес

voda

Поврзани вести

Поради чистење на резервоарот во селото Ракотинци, без вода ќе останат корисниците од истоименото населено место.

Тие ќе бидат без вода во периодот од 08:00 до 14:00 часот.

Исто така поради дефект на улица Рилски Конгрес број 59, без вода ќе останат дел од корисниците од истоимената улица од 08:30 часот па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести