четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Без вода Шуто Оризари, Жито Лукс и затворот Шутка

Прекинот е поради дефект

vodovod

Поврзани вести

Корисниците од населбата Шуто Оризари, Жито Лукс и казнено поправната установа Шутка, како и околните објекти, од 9,30 до 13 часот ќе останат без водоснабдување, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради дефект на огрлица профил Ф-300 милиметри на булеварот Македонско- Косовска Бригада.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести