недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Без вода скопската населба Лисиче

ЈП Водовод и Канализација најави прекин на водоснабдувањето во скопската населба Лисиче.

bez-voda-500

Поврзани вести

Прекинот е започнат утрово во 9 часот, а ќе трае се до завршувањето на градежните активности. Имено, прекинот е поради отстранување на дефект на водоводната мрежа. Дефектот се појавил на булеварот „12 Ударна бригада“ во населбата Лисиче.

Најчитани вести