сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без вода Трубарево и дел од Злокуќани

voda-1

Поврзани вести

Поради изведување на реконструкција од стара на нова мрежа на улица Благоја Стевковски број 113,  без водоснабдување ќе останат корисниците од селоТрубарево, а со намален притисок ќе бидат корисниците од Хиподром од 11:40 часот па се до завршување на работите.

Поради изведување на реконструкција од стара на нова мрежа на улица Скупи крак 3,  без водоснабдување ќе останат корисниците на крак 3, 5 и 7 од истоимената улица од 11:30 часот па се до завршување на работите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести