понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Без вода ул. „Дебарца“

images

Поврзани вести

Утре (четврток) поради отстранување на појавен уличен дефект на водоводна цевка на ул. Дебарца бр.37, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Дебарца од 09:30 часот до завршувањето на интервенцијата.

За време на изедувањето на работите, делот од зградата на Министерство за Култура до пазарот Буњаковец ќе биде затворен за сообраќај .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести