среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без вода улицата Адолф Циборовски во Влае

Јавното препријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на огрлицата на цефката, корисниците од десната страна на улицата Адолф Циборовски во населбата Влае се без водоснабдување.

Vodovod-620x360

Последни вести

Јавното препријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на огрлицата на цефката, корисниците од десната страна на улицата Адолф Циборовски во населбата Влае се без водоснабдување.

Дефектот е настанат во 12:30 часот, а корисниците ќе бидат без вода се додека да не се санира дефектот.

Од претпријатието додаваат дека нивните екипи во моментов работат на санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести