понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без вода улицата Ѓорѓија Пулевски

vodovod

Последни вести

Поради изведување на водоводен приклучок на објектот со број 34 на улицата Ѓорѓија Пулевски, утре без вода ќе бидат жителите на оваа улица, извести Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Екипи на ЈП “Водовод и канализација“ – Скопје утре ќе вршат водооводен приклучок со профил од ф – 80 мм, поради што водата на улицата Ѓорѓија Пулевски ќе биде сопрена во 8.30 часот. Нормално водоснабдување ќе се воспостави по завршувањето на интервенцијата.

Најчитани вести