недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Без вода улицата Разловечко востание

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улица 3 во селоЉубош, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица и 200 куќи во месноста викана Врапче од 13 часот па се’ до завршување на работите.

bez voda

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Разловачко Востание, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица од 10.15 часот па се’ до санирање на дефектот.

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улица 3 во селоЉубош, без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица и 200 куќи во месноста викана Врапче од 13 часот па се’ до завршување на работите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести