среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без вода улиците Ернест Телман и Дете Татуличе

vodovod-i-kanalizacija-486x2721-12

Последни вести

Поради дефект на  водоводна мрежа профил ф-80 милиметри на улица Ѓорѓе Андреевиќ Кум бр.14, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Ернест Телман и Дете Татуличе 13:50 часот па се до санирање на дефектот.

Најчитани вести