вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Без вода улиците „Пекљане“ и „Скоевска“

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица „Пекљане“ бр.10, вчера од 18:00 часот без водоснабдување се 40 куќи од истоимената улица. Дефектот ќе биде саниран денес 19.09.2014 година.

Поради дефект на против пожарен хидрант профил ф-100 милиметри на улица „Скоевска“ бр.3, без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица и зградите 09:00 часот па се до санирање на дефектот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести