сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Без вода утре дел од улица Бутелска

bez-voda

Последни вести

Дел од улицата Бутелска утре ќе биде без вода, поради интервенција на екипи на ЈП Водовод и канализација на водоводната мрежа.

Поради монтажа на воздушен вентил од Ф80 мм на улицата Бутелска кај старата последна автобуска станица на линијата 57 во населба Бутел, од 9 часот до завршување на монтажата без вода ќе бидат дел од корисниците на улицата.

Најчитани вести