Македонија

Без вода утре делови од Центар

Без вода утре делови од Центар

Без вода утре од 8:00 часот па се до завршување на работите ќе бидат корисниците на булевар „Партизански одреди“ на потегот од Универзална сала до Т.Ц. Буњаковец, како и од улиците „20-ти октомври“, „Рајко Жинзифов“ и „Иван Милутиновиќ“, во општина Центар.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот ќе биде поради отстранување на дефект на шибер од Ф – 80 милиметри на булевар „Партизански одреди“.