четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 1

Без вода утре делови од Клинички центар и улицата Београдска

без вода

Последни вести

Прекин во водоснабдувањето утре од 08:30 часот ќе имаат корисниците од дел улицата Београдска бб и дел од Клиничкиот Центар во општина Центар, соопшти денеска РЦУК.

Прекинот во снабдувањето со вода е поради дефект на водоводна цевка со пречник од Ф – 2 цола на ул. Београдска бб зад Детската Клиника.

Најчитани вести