недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Без вода жителите на улица Бора Тодоровиќ

Без водоснабдување денеска ќе бидат корисниците од улиците Бора Тодоровиќ, 518 и 519 и тоа од 11 часот па се до завршување на приклучоците.

voda

Поврзани вести

Според информациите од Јавното претпријатие „Водовод и Канализација“ поради изведување на водоводни приклучоци профил ф-100 милиметри и ф 1 цол без водоснабдување денеска ќе бидат корисниците од улиците Бора Тодоровиќ, 518 и 519 и тоа од 11 часот па се до завршување на приклучоците.

Од „Водовод и канализација“ информираат дека денеска од 9.30 часот има прекин во водоснабдувањето поради дефект на шибер затварач профил ф-80 милиметри на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов, и тоа на потегот од булеварот св.Климент Охридски до Католичка црква, корисниците од улиците Шумадинска, Киро Крстевски, Платник и Коле Неделковски.

Вода ќе нема се додека не се реши дефектот на кој во моментов работет екипите на претпријатието.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести