петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Без вода жителите на улицата 101 во Волково

voda

Поврзани вести

Жителите на улицата 101 во скопското село Волково ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради изведување на приклучок профил ф-80 милиметри на улицата 101, крак 2, а ќе трае се’ до изведување на приклучокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести