сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Без вода жителите на улицата 20-ти Октомври и дел од корисниците на улицата Рајко Жинзифов

casa voda

Поврзани вести

Жителите на улицата 20-ти Октомври и дел од корисниците на улицата Рајко Жинзифов, од 12,40 часот, ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-80 милиметри на улица 20-ти Октомври, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести