среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Без вода жителите на Васил Ѓоргов во Скопје

Улица во Скопје без вода.

casa voda

Поврзани вести

Од јавното претпријтие „Водовод“ известуваат дека поради дефект на водоводна мрежа на улица Васил Ѓоргов број 22, денеска без водоснабдување ќе останат корисниците од истоимената улица од 13:30 часот, па се до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести