недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Безбедносната ситуација влијае и на автомобилизмот

kichevo

Поврзани вести

Стартот на новата сезона на овогодинешниот меѓу-клубски шампионат во кружни трки ќе почека затоа што трките кои требаа да се одржат овој викенд во Кичево се одложени поради безбедносната ситуација во државата.

Манифестацијата на која требаше да учествуваат повеќе од 20 натпреварувачи беше закажана в сабота од 11 часот на патеката во касарната во Кичево, но истата нема да се одржи затоа што стигнала забрана од страна на Министерството за одбрана.

Најчитани вести